http://www.prt-logar.cz

PRT opravuje budovu lógarské pobočky ministerstva kultury a informací

14.5.2012

Projekt obsahuje i dodávku vybavení pro místní knihovnu či zajištění přívodu vody.

Budova pobočky ministerstva kultury a informací v Lógaru příliš nepřipomíná úřad. Hlavním důvodem je nedostatek finančních prostředků a nekvalitní provedení stavebních detailů.

Situaci teď chce změnit český rekonstrukční tým. V instituci, jejímž cílem je hlavně realizovat kulturní a informační aktivity na provinční úrovni, opraví interiéry budovy, zavede pitnou vodu a dodá nutné vybavení.

„Stav kanceláří byl špatný. Navíc jsme neměli prostor pro stráž a pro ubytování přespolních zaměstnanců, takže museli provizorně pobývat právě v kancelářích,“ říká ředitel úřadu Šafíq Popál. I proto vzniknou na pozemku dvě nové stavby, kde bude možné pohodlně ubytovat nejméně čtyři osoby.

Další součástí projektu jsou vybudování přívod vody z nedaleké studny, menší oprava střechy, výměna oken či rekonstrukce toalet. Do místní knihovny, kterou navštěvují desítky studentů denně, PRT dodá nový nábytek a počítače.

„Díky projektu více ožije. Proto už pracujeme na novém plánu aktivit, jenž bude zaslán na ministerstvo do Kábulu ke schválení,“ dodává Popál.

Filip Moravec, civilní část PRT Lógar

fotografie a videa

Reportáž z Abtaku

VIDEO: Podívejte se na reportáž ze stavby hráze v okresu Chuši. více ►


příběhy pomoci

Přehrada Surchab

VIDEO: Podívejte se na reportáž České televize o největším českém projektu v Lógaru. více ►