http://www.prt-logar.cz

Rušno na ošetřovně FOB Shank

3.6.2008

V neděli dopoledne přivezli na ošetřovnu deset místních obyvatel, z nichž šest utrpělo zranění při automobilové nehodě poblíž naší základny.

V neděli dopoledne přivezli na ošetřovnu deset místních obyvatel, z nichž šest utrpělo zranění při automobilové nehodě poblíž naší základny.

Okamžitě se ošetřovna zaplnila americkými i českými zdravotníky a tlumočníky. Na pomoc přišli i naši vojáci se speciálním zdravotnickým kurzem CLF (Combat Life Saver) a úspěšně se zapojili do ošetřování zraněných. Pro nezasvěcené by toto množství lidí na ošetřovně představovalo zmatek, ale každý na místě měl svou práci. Rány na obličeji mladého muže bravurně sešil náš doktor kapitán Petr Němec. Malinko se zapotil u šití tržné rány těsně pod okem.

"Plastičtí chirurgové by to nezašili lépe," pochválil jeho práci americký doktor Mike Hill. Děti, které cestovaly v havarovaném autě, byly trošku potlučené, ale ošetření nesly statečně.

Ošetřovna FOB Shank, Logar, Afghánistán - 1. června 2008

Ošetřovna FOB Shank 1 Ošetřovna FOB Shank 2 Ošetřovna FOB Shank 3 Ošetřovna FOB Shank 4

Ošetřovna FOB Shank 5 Ošetřovna FOB Shank 6 Ošetřovna FOB Shank 7 Ošetřovna FOB Shank 8

Ošetřovna FOB Shank 9 Ošetřovna FOB Shank 10 Ošetřovna FOB Shank 11 Ošetřovna FOB Shank 12 Ošetřovna FOB Shank 13

Autorka: kapitánka Sabina Introvičová, tisková a informační důstojnice 1. kontingentu AČR PRT Logar mise ISAF, Afghánistán

fotografie a videa

Reportáž z Abtaku

VIDEO: Podívejte se na reportáž ze stavby hráze v okresu Chuši. více ►


příběhy pomoci

Přehrada Surchab

VIDEO: Podívejte se na reportáž České televize o největším českém projektu v Lógaru. více ►