http://www.prt-logar.cz

Složení 3. kontingentu AČR PRT Lógar mise ISAF

23.3.2009

Složení 3. kontingentu AČR PRT Lógar mise ISAF

3. kontingent AČR PRT Lógar mise ISAF je složen z vojenské (275) a civilní (10) části. Jádro vojenské části kontingentu je tvořeno vojáky 41. mechanizovaného praporu Žatec , kteří tvoří necelých 52 procent kontingentu.

Kontingent je doplněn vojáky 4. brigády rychlého nasazení a vojáky podle potřebné specializace z dalších útvarů a zařízení AČR. Příslušníci 4.brn tvoří 76 procent 3. kontingentu.

Velitel vojenského kontingentu: podplukovník Petr Procházka (zástupce velitele 4. brigády rychlého nasazení)
Působení: provincie Lógar, vojenská základna Shank, únor – srpen 2009

Kontingent se skládá z velitelství, štábu, do nějž patří také jednotka civilně vojenské spolupráce (CIMIC), prvky logistiky a zdravotnického zabezpečení, i příslušníci Vojenské policie. Hlavní část kontingentu však tvoří příslušníci roty ochrany a roty podpory, včetně týmu pro likvidaci nevybuchlé munice a výbušnin (EOD). Ochranné jednotky budou zajišťovat jak bezpečnost a ochranu základny, tak i ochranu všech příslušníků PRT při jejich činnosti v terénu.

Kontingent bude umístěn na americké základně Shank.
Celkový počet příslušníků kontingentu 275 z toho 9 žen. Věkový průměr kontingentu je 30,3 let

Většina příslušníků kontingentu má předchozí zkušenosti z působení v zahraničních operacích. Řada z nich působila také v Afghánistánu v rámci provinčního rekonstrukčního týmu Feyzabad v roce 2007. Jedná se zejména o příslušníky 43. výsadkového mechanizovaného praporu Chrudim.

Podplukovník Procházka působil v roce 2007 jako velitel 6. Kontingentu PRT Feyzabad, kde současně působil jako náčelník mezinárodního štábu.

fotografie a videa

Reportáž z Abtaku

VIDEO: Podívejte se na reportáž ze stavby hráze v okresu Chuši. více ►


příběhy pomoci

Přehrada Surchab

VIDEO: Podívejte se na reportáž České televize o největším českém projektu v Lógaru. více ►