http://www.prt-logar.cz

Složení 7. jednotky AČR PRT ISAF

28.2.2011

Provinční rekonstrukční tým tvoří 7. jednotka AČR PRT ISAF a civilní část. PRT je umístěn i s technikou na americké základně Shank.

Provinční rekonstrukční tým tvoří 7. jednotka PRT a civilní část. Jádro 7. jednotky PRT tvoří vojáci ze 43. výsadkového mechanizovaného praporu z Chrudimi, které doplňují specialisté z dalších 28 útvarů a zařízení AČR.

Rozhodující částí jednotky jsou příslušníci roty ochrany, průzkumného odřadu a roty podpory, včetně týmu pro likvidaci nevybuchlé munice a výbušnin (EOD - Explosive Ordnance Disposal) a zdravotnického zabezpečení. Doba nasazení je plánována do srpna 2011.

  • Mandát mise je vymezen rezolucí Rady bezpečnosti OSN č. 1386 z roku 2001, která síly ISAF zmocnila pomáhat afghánským orgánům při zajišťování bezpečnosti. Rozšíření působení sil ISAF na celé území Afghánistánu schválila RB OSN rezolucí č. 1510 v roce 2003.
  • 7. jednotka AČR je vyslána na základě usnesení Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR č. 1285 ze dne 16. června 2009 a usnesení Senátu Parlamentu ČR č. 208 ze dne 17. června 2009.

7. jednotka má 293 příslušníků, z toho 9 žen, a věkový průměr je 31 let.

Velitelem 7. jednotky AČR PRT ISAF Lógar je plukovník gšt. Ing. Miroslav Hlaváč.

Civilní část PRT ke dnešnímu dni představuje 11 odborníků vybraných Ministerstvem zahraničních věcí České republiky, kteří zajišťují konkrétní rozvojové a rekonstrukční programy.

Vedoucí civilní části PRT Lógar je Petr Svačina.

fotografie a videa

Reportáž z Abtaku

VIDEO: Podívejte se na reportáž ze stavby hráze v okresu Chuši. více ►


příběhy pomoci

Přehrada Surchab

VIDEO: Podívejte se na reportáž České televize o největším českém projektu v Lógaru. více ►