http://www.prt-logar.cz

PRT vyhlásil tři nové rekonstrukční projekty

9.3.2010

Více než 90 afghánských společností se zúčastnilo již 8. konference s dodavateli, na níž PRT představil nové rekonstrukční projekty.

Patří mezi ně například stavba nového kontrolního stanoviště pro afghánskou policii v okresu Čarch na jihu provincie či stavba márnice pro nemocnici v hlavím městě Lógaru Pol-e Alam.

Video z nového policejního stanoviště v Tangi Waghjan

Pro afghánské zemědělce pak bude zásadní stavba dalších dvou center na sběr mléka. Rekonstrukční tým již dvě místním mlékařským družstvům postavil, nový projekt přispěje k produkci kvalitnějšího mléka dalším 800 chovatelům skotu.

"Bidders konference", čili setkání se zástupci afghánských společností, PRT pořádá před realizací každého většího projetku. Cílem je představit dodavatelům obecně projektovou dokumentaci.

Společnosti, většinou stavební, pak mají asi tři týdny na doručení zpracovaných nabídek, které jsou hodnoceny zejména na základě ceny, časového harmonogramu, ale i třeba podle toho, zda zaměstnanci společnosti pocházejí z Lógaru. „S vítěznou společností podepíšeme smlouvu a spolupracujeme s ní po celou dobu projektu. V praxi to znamená hlavně schůzky u nás na základně a návštěvy našich inženýrů přímo na místě. Jedině tak lze zaručit odpovídající kvalitu prací,“ říká projektový manažer PRT Jan Pejřil.

Čtěte také: PRT staví dvě centra na sběr mléka

Video z nových sběren na mléko

Filip Moravec, civilní část PRT

fotografie a videa

Reportáž z Abtaku

VIDEO: Podívejte se na reportáž ze stavby hráze v okresu Chuši. více ►


příběhy pomoci

Přehrada Surchab

VIDEO: Podívejte se na reportáž České televize o největším českém projektu v Lógaru. více ►